See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Öppenvård - stödboende samt träningslägenheter för ungdomar
Beskrivning: Öppenvård - stödboende samt träningslägenheter för ungdomar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt 19 kap. lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stödboende för unga (16–20 år) inom Stockholms län
Beskrivning: Stödboende för unga (16-20 år) inom Stockholms län.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Träningslägenhet för unga (18–20 år) inom Stockholms län
Beskrivning: Träningslägenhet för unga (18–20 år) inom Stockholms län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stödboende för unga (16–20 år) övriga Sverige
Beskrivning: Stödboende för unga (16–20 år) övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Träningslägenhet för unga (18–20 år) övriga Sverige
Beskrivning: Träningslägenhet för unga (18–20 år) övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:4