Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling internrevisionstjänster
Referensnummer: 2019/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212200 Internrevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar internrevisionstjänster. Internrevisionen ska, på styrelsens uppdrag, inom AP7:s verksamhetsområde undersöka och bedöma om bolagets system, interna kontrollmekanismer och rutiner är lämpliga och effektiva. Särskild vikt ska läggas på verksamhetens interna kontroll, riskhantering, riskkontroll och regelefterlevnad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen