2. Förfarande
Förfarande
Titel: Multifunktionsskrivare med serviceavtal
Beskrivning: Svedala kommun inbjuder till anbudsgivning gällande multifunktionsskrivare med serviceavtal i Svedala Kommun. Svedala kommun äger idag sina MFP, som är levererade av Konica Minolta. Svedala kommun avser att behålla nuvarande MFP under deras tekniska livslängd och anbudsgivaren ska, förutom på de MFP som byts ut, erbjuda serviceavtal på gällande MFP.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95544:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara