165634-2023 - ResultatSverige-Karlstad: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
e-Identifieringstjänst
Referensnummer: KS-UH/2022:56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser e-identifieringstjänst för elektronisk identifiering med e-legitimationer och säkerhetsnycklar och elektronisk underskrift samt säkerhetsnycklar för successiva beställningar och leveranser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsperiod på 3 år med möjlighet till förlängning 2 + 2 år.