165635-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning.
Referensnummer: GNU 2016/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 42215200 Maskinell utrustning för matberedning, 42215100 Skärmaskiner för livsmedel, 42214000 Ugnar, torkar för jordbruksprodukter och utrustning för matlagning eller uppvärmning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen