165661-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Funktionellt stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och torkbidé till vård och omsorg
Referensnummer: VON/2021:342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av dusch- och torkbidé till vård- och omsorg (SoL och LSS)  till Karlstads kommuns kunder/brukare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av dusch- och torkbidé till vård- och omsorg (SoL och LSS)  till Karlstads kommuns kunder/brukare med takvolym på 100 enheter.