165663-2023 - ResultatSverige-Gävle: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance, SKF AB
Referensnummer: 51/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
SKFAB is renewing parts of its reinsurance programs as at below.
Preliminary program for renewal on January 1, 2023:
50 % Energy
50% General Liability
30% Others
30% Real Estate
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen