Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i brandbekämpning 2021
Referensnummer: 2021/1266-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80550000 Säkerhetsövningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller genomförande av utbildningar i brandbekämpning. Vilka utbildningar som skall genomföras samt hur de skall genomföras och examineras styrs till fullo av Transportstyrelsens Författningssamling; Föreskrifter om ändring i Transportstyrelsens föreskrifter och allmänna råd (TSFS 2011:116) om utbildning och behörigheter för sjöpersonal; TSFS 2013:47. För mer information se Bilaga 1, TSFS 2011:116.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen