165742-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kommunal hälso- och sjukvård – DIS Legitimerad hälso- och sjukvårdspersonal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Legitimerad hälso- och sjukvårdspersonal
BeskrivningÅnge kommun inrättar ett Dynamiskt inköpssystem för Sjuksköterskor, Arbetsterapeuter och Fysioterapeuter.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSjuksköterskor
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95998:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelArbetsterapeuter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95998:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFysioterapeuter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95998:Lot:3