Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av fraktionen hård- och mjukplast från återvinningscentraler
Referensnummer: 21AV23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att ingå kontrakt för omhändertagande och behandling av hård- och mjukplast. Målet med uppdraget är att så stor andel som möjligt av insamlat material ska återvinnas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen