Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tredjepartslogistik 3PL för Förbrukningshjälpmedel i hemmet
Referensnummer: SLSO 2023-0801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tredjepartslogistik för SLSOs enhet Förbrukningshjälpmedel i hemmet, FHH.
Accept samtliga ställda obligatoriska krav
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter, 79921000 Paketering, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen