2. Förfarande
Förfarande
Titel: High-performance imaging system for spatial proteomic profiling of tissue sections
Beskrivning: This procurement concerns a system for spatial proteomics that enables the evaluation of multiplex immunohistochemistry of 50–100+ epitopes on whole tissue sections as well as on tissue microarrays for the Department of Medical Biosciences.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123291:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38434540 Biomedicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38434500 Biokemiska analysatorer