165801-2022 - ÄndringSverige-Motala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial
Referensnummer: UH-2019-97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för succesiva leveranser av sjukvårdsmaterial och närliggande förbrukningsprodukter (ej Sårförbandsmaterial), till kommunernas verksamheter.