165888-2022 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generella administrativa föreskrifter direktupphandling byggteknisk konsult
Referensnummer: 1628/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Generella avtalsvillkor som kan åberopas vid direktupphandling av tekniska konsulter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Generella avtalsvillkor som kan tillämpas vid direktupphandling av tekniska konsulter.