16589-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal trävaror region Väst
Referensnummer: 2019-19661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar ramavtal för leveranser av trä och virke till Kriminalvårdens region Väst.
Beställningar görs via förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419100 Virkesvaror, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om upphandlingen
Kriminalvården upphandlar ramavtal för leveranser av trä och virke till Kriminalvårdens region Väst. Beställningar görs via förnyad konkurrensutsättning.