165916-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resor dagverksamhet för äldre 2022
Referensnummer: 2022/2799 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär transport av personer med demenssjukdom mellan deras bostäder och dagverksamhet.
Tjänsten
Uppdraget innebär transport av personer med demenssjukdom mellan deras bostäder och dagverksamhet from 1/6 2022. Med undantag av persontransport som kräver specialfordon för rullstolar.
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen