165932-2023 - ResultatSverige-Västerås: Elbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batteridrivna elbussar för regionstrafik i regionerna Örebro och Västmanland
Referensnummer: SVEA220160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144910 Elbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av batteridrivna elbussar för regionstrafik inom Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen