165939-2023 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022MKB-1446 Byggentreprenad, ROT och stambyte
Referensnummer: 22/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för projekt i form av byggentreprenader som avser ROT-arbeten (Renoverings-, Ombyggnads- samt Tillbyggnadsarbeten).
Upphandlingen är uppdelad i två (2) ramavtalsområden, ramavtalsområde A avseende ROT-arbeten och ramavtalsområde B avseende stambyten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen