165942-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Målning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleri
Referensnummer: UH-2020-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal måleritjänster i Karlshamnsbostäders fastighetsbestånd
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal måleritjänster I Karlshamnsbostäders fastighetsbestånd