See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation och driftsättning av omkopplingsskåp för manöversystem till tunnelbana
Beskrivning: Denna upphandling avser tillverkning, installation och driftsättning av omkopplingsskåp för tunnelbanans röda och blå linjer i Stockholm. Omkopplingsskåpen behövs som länk mellan befintligt och nytt manöversystem. För deltagande i upphandlingen krävs certifiering av den personal som omfattas av installationer i tunnelbanans teknikrum. Se krav i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: TN 2024-0719
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51112000 Installation av eldistributions- och kontrollapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 31230000 Delar till eldistributions- eller reglerutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Intern identifierare: TN 2024-07191
Huvudklassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: Tjänstekontrakt som avser såväl byggnation som installation av upphandlingsföremålet.