2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VA-entreprenadtjänster
Beskrivning: Ramavtalet inom området VA- och entreprenadtjänster omfattar arbete för HVAA inom rörläggningsarbete, anläggningsarbete och arbetsledning inklusive administration
Intern identifierare: 2026HVAA10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000