2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1148 Mat till äldre
Beskrivning: Upphandlingen avser matlådor till äldre med transport inom Salems kommun.
Intern identifierare: 23/123
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling sker genom enstegsförfarande i enlighet med kap 19 LOU, som avser ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)