Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av transporter av färdiglagad mat från tillagningskök till mottagningskök i Norrköpings kommun i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens verktyg www.e-Avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde nr. 1 Lindö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör per anbudsområde. Avtalet omfattar totalt 18 stycken anbudsområden se Upphandlingsföreskrifter och Utvärdering. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet avseende transporter av färdiglagad mat från tillagningskök till mottagningskök.
Anbudsområde nr. 2 Eneby
Del nr: 2
Anbudsområde nr. 3 Bråvalla
Del nr: 3
Anbudsområde nr. 4 Ektorp/Vilbergen
Del nr: 4
Anbudsområde nr. 5 Strömmen
Del nr: 5
Anbudsområde nr.6 Ljura
Del nr: 6
Anbudsområde nr. 7 Centrum
Del nr: 7
Anbudsområde nr. 8 Östra Husby/Kättinge (observera att för anbudsområde 8 och 9 behövs separata bilar)
Del nr: 8
Anbudsområde nr. 9 Hageby/Smedby/Navestad
Del nr: 9
Anbudsområde nr. 10 Krokek
Del nr: 10
Anbudsområde nr. 11 Skärblacka
Del nr: 11
Anbudsområde nr. 12 Svärtinge
Del nr: 12
Anbudsområde nr. 13 Åby
Del nr: 13
Anbudsområde nr. 14 Vattentornet
Del nr: 14
Anbudsområde nr. 15 Fröbelgården
Del nr: 15
Anbudsområde nr. 16 Domarringen
Del nr: 16
Anbudsområde nr. 17 Nyckelpigan
Del nr: 17
Anbudsområde nr. 18 Klockartorpet
Del nr: 18