166071-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profil- och presentartiklar (2)
Referensnummer: KS 2023/00088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar present- och profilartiklar, giveaways samt profilkläder. Halmstads kommun söker en komplett leverantör som kan erbjuda ett brett och varierat varusortiment av bra kvalitet i olika prisklasser inom de bland annat ovannämnda områdena. Exempel på produkter som ingår i upphandlingen är bland annat nyckelband, paraplyer, kläder, profilkläder, give aways och andra smarta, praktiska och hållbara produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18400000 Specialkläder och tillbehör, 39295200 Paraplyer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen