Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Busstransporter
Referensnummer: 2018/0762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transporter av elever i årskurs 3 och 8 - 9 från sin skola i Bjuvs, Båstads, Helsingborgs, Höganäs, Åstorps eller Ängelholms kommun till och från NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg för att genomgå miljöundervisning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen