166117-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kartläggning/Riskreducerande åtgärder/OXA
Referensnummer: 1562/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar ramavtal för kartläggning av och riskreducerande åtgärder för oexploderad ammunition (OXA) på avvecklade f.d. övnings- och skjutfält i Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen