2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetslarm, ordinärt boende och särskilt boende
Beskrivning: Säffle kommun avser upphandla digitala trygghetslarm till ordinärt- samt särskilt boende i Säffle. Upphandlingen omfattar funktionshinderverksamheten, socialpsykiatri, tillbehörslarm som förskrivs av hälso- och sjukvårdspersonal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93888:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner