166151-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk analys eller konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
Referensnummer: 201880SRF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tekniska konsulter inom El, VVS/Kyla/Styr- och övervakningssystem samt Brand
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen