Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmedling av Tidningsprenumerationer
Referensnummer: KS 2023/168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förmedling av tidningsprenumerationer till Kristianstads kommuns verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar, 22211000 Facktidskrifter, 22212000 Tidskrifter, 22213000 Veckotidningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen