166248-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Trelleborg: Sopbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyrfacks sophämtningsfordon
Referensnummer: KS 2023/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun bjuder in till anbudsgivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen