166254-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Banktjänster – Förbetalda korttjänster - Stockholms stad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbetalda korttjänster - Stockholms stad
BeskrivningStockholms stad genom dess kommunstyrelse inbjuder, enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument, till anbudsgivning i upphandling av ramavtal avseende förbetalda korttjänster. Staden betalar ut ekonomiskt bistånd och andra ersättningar till mottagare som av olika skäl saknar bankkonto, giltig identitetshandling eller svenskt personnummer. Den upphandlade lösningen med förbetalda korttjänster ska möjliggöra för betalningsmottagaren att kunna få det beviljade ersättningsbeloppet utbetalt via ett kort som kan användas utan identitetshandlingar.
Intern identifierareKS 2024/1311
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30163000 Betalkort
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFörbetalda korttjänster - Stockholms stad