166258-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel/mejeriprodukter - Mora, Orsa, Älvdalens, Vansbro och Malung-Sälens kommuner, 2020/12
Referensnummer: MK UH 2020/00012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mejeriprodukter till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen