166289-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Handbagageröntgen Norrköping Airport
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHandbagageröntgen Norrköping Airport
BeskrivningNorrköpings Airport upphandlar utrustning för handbagageröntgen med tillhörande transportband och automatisk backretur. Röntgenutrustningen ska följa C3-standarden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125005:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenMöjlighet att göra tilläggsbeställningar av närliggande utrustning.