2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt > 300 000 kr inom lås, passage, inbrottslarm, dörrautomatik, CCTV
Beskrivning: Ramavtalet omfattar projekt som beställaren bedömer överstiga 300 000 kr exkl moms gällande installationer av mekaniska och elektroniska komponenter samt åtgärder i dörrmiljö avseende i huvudssak: • Lås • Passage • Dörrautomatik Även Inbrottslarm och CCTV kan förekomma till exempel som del i större projekt. Avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning
Intern identifierare: 2025-00027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312200 Installation av inbrottssystem, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000