Beställarnas behov av skyltar för inomhus-och utomhusbruk, taktila skyltar, foliering av fordon, fordonsdekaler, evenemangsskyltar, montering och demontering etc. samt en viss del projektering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Utomhusskyltar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställarens behov av utomhusskyltar
Inomhusskyltar
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 44423450 Namnskyltar
Beställarens behov av inomhusskyltar.
Dekor Folie Dekaler
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken
Beställarens behov av dekor avsedd för fordon, folie samt dekaler