See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kläder till ambulanssjukvården
Beskrivning: Kläder till personal inom ambulanssjukvården och Prehospital intensivvård
Intern identifierare: RS 2024-01395
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18220000 Impregnerade kläder, 18221000 Regnkläder, 18300000 Klädesplagg, 33199000 Sjukvårdskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113410 Kläder för biologiskt eller kemiskt skydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal
Beskrivning: anbudsinbjudan
Intern identifierare: RS 202401395
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Upphandling av ambulanskläder
Intern identifierare: RS202401395
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18220000 Impregnerade kläder, 18221000 Regnkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18300000 Klädesplagg, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 18450000 Fästen och spännen till kläder, 33199000 Sjukvårdskläder
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Miljökrav
Beskrivning: Miljöprioriterad upphandling
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör