166334-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Avfallscontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar
Referensnummer: NVAA 2022-331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Containrar för avfallshantering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Cirka 10 stycken containrar per år.