Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotellrum för patienter med flera
Referensnummer: UPPH2022-00261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling/ramavtal avseende patienthotellrum för patienter med flera från sjukvårdsregion Mellansverige som reser till Uppsala för vård på Akademiska sjukhuset.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-02-21 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55110000 Hotellinkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen