Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombinerad kuvös/akutbord
Referensnummer: UE/180071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget avser att teckna avtal gällande kombinerade kuvöser/akutbord. Under avtalsperioden beräknas att cirka 5-6 kuvöser kommer att beställas, varav en beställs direkt vid avtalstecknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33152000 Kuvöser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen