166405-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Hjullastare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En (1) hjullastare TK 22158
Referensnummer: UH-2020-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
En (1) hjullastare TK 22158 till Degermyrans avfallsanläggning.
Hjullastaren ska användas bland annat till lastning av avfall och planering av jord.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144710 Hjullastare, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen