166412-2025 - Resultat
Sverige – Apparater för analys av blod – Portabla patientnära analysinstrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPortabla patientnära analysinstrument
BeskrivningUpphandling av ramavtal för successiva inköp av instrument för analys av blodgaser inklusive baskemianalyser och CRP, som utförs på mobila patientnära instrument. Upphandlingen omfattar leverans av instrument och instrumenttillbehör, installation, utbildning, dokumentation, uppkoppling, uppgraderingar av mjukvara samt tillhörande reagens, kontroller och förbrukningsmaterial.
Intern identifierare2023-O000337
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 38432000 Analysapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000