166496-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Översättartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster
Referensnummer: 2020-O001575
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av översättningstjänster och textning av film och/eller översättning av undertexter till film. Kvalitetsgranskning av gjorda översättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen