Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av detekteringsutrustning för pendelparkeringar.
Referensnummer: D-nr. 1-542-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB, inbjuder er härmed att lämna anbud avseende drift- och underhåll av detekteringsutrustning för 14 stycken befintliga pendelparkeringar samt tillkommande installationer i Göteborgsregionen i enlighet med de villkor och krav som Beställaren anger i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 50000000 Reparation och underhåll, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51210000 Installation av mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen