166580-2023 - ResultatSverige-Karlshamn: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter - mjölk och grädde
Referensnummer: 2022/3135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun tillsammans med Olofströms kommun och Sölvesborgs kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Mejeriprodukterna mjölk och grädde.
Anbud kan läggas på en eller flera kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15500000 Mejeriprodukter, 15510000 Mjölk och grädde
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen