166599-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energimätare för värme och kyla
Referensnummer: AUTO
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar energimätare för värme och kyla samt tillhörande produkter, system och tjänster för support, underhåll och uppdatering av hård- och mjukvara.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38551000 Energimätare, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen