166599-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Strategiskt HR-stöd (tre anbudsområden)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrategiskt HR-stöd (tre anbudsområden)
BeskrivningUpphandling avseende 3 delar Anbudsområde 1 – Utveckling, Coachning samt konflikthantering Anbudsområde 2 – Rekryteringstjänster Anbudsområde 3 – HR-konsulter
Intern identifierare23-30042
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79600000 Rekryteringstjänster, 79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning, 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningAnbudsområde 1
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningAnbudsområde 2
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningAnbudsområde 3
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelStrategiskt HR-stöd
BeskrivningSamtliga anbudsområden (1-3)