166607-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Trafikkontroll
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fasta Trafikräknare
Referensnummer: UH-2017-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712700 Trafikkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av köp av fasta trafikräknare till 45 olika mätpunkter enligt kraven i den tekniska specifikationen. Av de 45 mätpunkterna ska några detektera samtliga trafikslag, vissa endast detektera gång- och cykeltrafik och vissa endast biltrafik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen