166613-2025 - Resultat
Sverige – Programvara för upphandling – Upphandlingssystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingssystem
BeskrivningVärnamo kommun med medverkande kommuner och kommunala bolag upphandlar Upphandlingssystem tillsammans. Upphandlingssystemets syfte är att användas för att genomföra upphandlingar med de upphandlingsförfaranden enligt LOU, LUK och LUF. Avtalstiden avser en period om åtta (8) år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48490000 Programvara för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97866:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling, 79418000 Konsulttjänster för upphandling