166620-2020 - ResultatSverige-Söderhamn: Gymnastikutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrotts- och gymnastikredskap - Gävleborgs län
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar ramavtal på idrotts- och gymnastikredskap för Bollnäs, Gävle, Hofors, Hudiksvall, Ljusdal, Ockelbo, Ovanåker, Söderhamn och Älvkarleby kommuner samt Gästrike Räddningstjänst.
Denna upphandling avser kompletterande avrop av lös utrustning. Nuvarande avtal löper ut 1.11.2019.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras.
Beräknad avtals start är 2.11.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknad avtals start är 2.11.2019