166624-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Skanning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing of Scanner 2022
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999100 Skanning
II.1.4.
Kort beskrivning
The primary aim is to make the film archives accessible in high quality in both picture (at least 4K) and sound (48 kHz 24 bit).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30124500 Skannertillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen